Pardubický kraj a Město Pardubice podpořili činnost a táboření skautů

15. 12. 2017 (12:00) napsal (Petr Fiala) | žádné komentáře | kategorie:

V letošním roce 6 oddílů našeho střediska uspořádaly 6 letních táborů, kterých se zúčastnilo celkem 146 dětí a 49 dospělých. Doba táborů byla 14–21 dní, kmeny rodinného skautingu tábořily jeden týden.

Děti a činovníci našeho střediska strávili na táborech celkem 3014 osobo-dnů, z toho jenom děti v přírodě pobyly úhrnem 2437 děto-dnů. Náklady na skautské tábory v roce 2017 dosáhly částky 487 tis. Kč.

Přehled oddílů a jednotlivých táborů:

• 1. KRoS Old PARS – Čachnov
  • 42. Kros – Modletín
  • 1. oddíl JEDNIČKA – Kácov
  • 1. oddíl CASSIOPEIA – Horní Jelení
  • 4. oddíl HORIZONT – Modletín
  • 21. oddíl BÍLÝ DELFÍN – Seč

Rozpočty táborů finančně podpořily Pardubický kraj a Magistrát města Pardubic.

Pardubický kraj

Od Pardubického kraje jsme čerpali dotaci z rozpočtových prostředků Pardubického kraje v roce 2017 v programu: F1 – Podpora volnočasových aktivit na základě projektu „Moderní a atraktivní skaut“ ve výši 10 000 Kč. Z poskytnuté dotace jsme financovali obnovu a opravy stávajícího materiálu – plachtoviny.

Magistrát města Pardubice nám přispěl na tábořící děti ve věku od 5 do 19 let s trvalým pobytem na území města Pardubic fixní částkou 30 Kč na dítě a den. Tato částka byla vesměs použita na nákup potravin a materiálu pro dětské aktivity.

Petr Fiala, člen střediskové rady