Co obnáší slovo „zedničit“

8. 12. 2010 (20:00) napsal (Petr Fiala) | žádné komentáře | kategorie:

Víte, jaký pravý význam má slovo – sloveso zedničit? Ne? Tak vězte, že s činností zednickou ve smyslu budování pramálo. Spojením slov zeď a ničit vznikne popis činnost, která se v těchto dnech odehrává na stavbě – zbořeništi SCV.

Zedníci – bourači se rozhodli vybourat více otvorů pro přirozené světlo! My tak ušetříme za osvětlení naší „bowlingové dráhy“ – nebudeme muset kupovat tolik světel a navíc platit elektriku za svícení.

Ale seriózně! Každá klubovna v přízemí bude mít krom okna i svůj druhý východ do zadní části – na dvoreček k ohništi. Francouzskými dveřmi budeme moci pohodlně vyjít z klubovny na trávník za domem, aniž bychom běhali až ke hlavnímu vchodu.

Během projektování jsme tento návrh od pana architekta seznali jako rozumný a v budoucnu využitelný prvek. Při konání hromadné akce, kupříkladu, nenastane tlačenice u dveří, ale účastníci se pohodlně dostanou ven. Jsme přesvědčeni, že výhody francouzských dveří plně doceníme. Zvláště pak oddíly, které budou sídlit dále od vchodu či na konci chodby.

Tady v obludáriu byla taková malá klubovna.

„Zedničit“ znamená „zeď“ „ničit“.

Příprava okeních a dveřních otvorů.

Pohled na přední část SCV (od garáže) – hotové
				základové pasy.

Pohled na přední část SCV (od garáže) – hotové základové pasy.

Při placení se usmívejte – aneb podpis první faktury :-)