Základna Horní Jelení

Umístění | Zázemí a vybavení | Okolí | Doprava | Ceny | Rezervace | Kontakt | Fotky

Skautská základna a tábořiště „U Suchého dubu“

Slouží k ubytování skautských i neskautských společností. Základnu a tábořiště lze pronajmout cca od dubna do konce listopadu. Během zimního období je základna mimo provoz.

Umístění

• Místo: Horní Jelení, Pardubický kraj
  • GPS souřadnice: 50° 2.734' N, 16° 6.853' E.

Zázemí a vybavení základny

Zázemí

Jedná se o srub se třemi místnostmi (velká pobytová místnost, malá klubovna, kuchyňka) na vlastním pozemku ‒ obrovské louce (4000 m2), na které se v létě konají tábory. Hlavní místnost je vytápěná kamny, kuchyň a malá klubovna elektřinou. Venku za srubem je suché WC.

Vybavení srubu

Velká pobytová místnost ‒ vytápěna výkonnými kamny, dvoupatrová postel pro cca 20 lidí a jeden dlouhý stůl včetně 20 židlí, nouzová lékárnička.

Kuchyň ‒ vytápěna elektřinou, elektrický sporák s troubou, rychlovarná konvice, základní sada nádobí pro 20 lidí (hrnek, lžíce, mělký a hluboký talíř), ostatní kuchyňské náčiní včetně hrnců, lednice, dvojdřez. Voda je pitná po převaření.

Malá klubovna ‒ vytápěna elektřinou, dvě postele, skříňky a pracovní plocha.

Elektřina v domě 230V, venku k dispozici i 400V.

Plánek základny

Plánek základny.

Vybavení tábořiště

25 kusů podsadových stanů, jídelní stan 6×18m, pitná voda z vlastního vrtu, polní plátová kamna, základní nářadí (rýč, krumpáč, lopata, palice, hrábě, kolečko), nádobí pro potřeby tábora, stoly a lavice (8× „pivní set“), umývárna ‒ žlaby s kohouty a polní sprcha vč. koupelnových kamen, latríny odděleně pro ženy a muže.

Jiné nářadí a vybavení je nutné zajistit ve vlastní režii nájemce.

Okolí základny, možné aktivity

Základna bezprostředně sousedí s rozsáhlými lesy (přiléhající les je v soukromém vlastnictví) , ideálními pro hvězdicovité výlety za přírodou pěšky i na kole. V okolí základny se můžete věnovat geocachingu.

Nedaleko Horního Jelení, krom jiného, stojí určitě za zmínku nádherný dřevěný kostel ve Velinách. Doporučujeme návštěvu Muzea afrických kultur v Holicích nebo malebné Chocně a jejího okolí. V Chocni doporučujeme například místní koupaliště.

Nakupovat lze v menších prodejnách v Horním Jelení (cca 2,5 km). V Chocni nebo v Holicích jsou k dispozici běžné supermarkety.

Doprava

• Autem: možno dojet až k základně. Parkujte na trávě na hraně příjezdové cesty, ale tak abyste umožnili průjezd zemědělské nebo lesnické techniky.
  • Autobusem: autobusem z Pardubic, Hradce Králové či Chocně do Horního Jelení, pak 2,5 km pěšky.
  • Vlakem: např. do stanice Čermná nad Orlicí, pak necelé 4 km pěšky.

Ceny pronájmu

Základna

• Skauti: 50 Kč/osoba/den (registrovaní ve spolku Junák ‒ český skaut, z.s.).
  • Jiné dětské organizace: 60 Kč/osoba/den.
  • Ostatní: 70 Kč/osoba/den.

Při vícedenních pobytech se do ceny nezahrnuje den příjezdu po 17. hodině. Minimální platba za i načatý víkend pro všechny je 1 000 Kč. Ke konečné ceně se připočítává skutečně spotřebovaná elektrická energie 10 Kč/kWh a spotřebované dříví na otop 1 000 Kč/m3

Tábořiště

Při pronájmu tábořiště se na základě smlouvy platí záloha ve výši 50 % z předpokládané ceny na účet střediska. Ke konečné ceně se připočítává skutečně spotřebovaná elektrická energie a propan-butanu. Cena obsahuje pronájem tábořiště vč. vybavení a srubu.

• Skauti: 50 Kč/osoba/den.
  • Jiné dětské organizace: 60 Kč/osoba/den.
  • Ostatní: 70 Kč/osoba/den.

Minimální platba za 7 denní pronájem pro všechny je 15 000 Kč.

Na pronájem tábořiště se uzavírá nájemní smlouva s uvedením podmínek storna pronájmu.

Rezervace, objednávka

Vyplňte formulář pro objednávku pronájmu základny, po jeho odeslání Vám e-mailem přijde jako potvrzení rekapitulace objednávky. V brzké době se Vám ozve správce základny s potvrzením, že je v daný termín skutečně volno. V případě potvrzeného termínu obdržíte pokyny k pobytu na základně a formulář záznamu o pobytu.

Klíče od srubu jsou k vyzvednutí v obci Dolní Jelení na adrese, která vám bude včas oznámena. Na stejnou adresu se klíče též vracejí. Vyplněný záznam o pobytu oskenujte a zašlete na mail správce základny. Následně obdržíte fakturu na dohodnutou mailovou adresu kontaktní osoby nebo statutárního zástupce.

Kontakt na správce základny

Milan Dvořáček

Aktualizováno: prosinec 2022

Základna „U Suchého dubu“.

Stany, jídelna, kuchyň.

Základna „U Suchého dubu“.

Louka.