Základna Horní Jelení

Umístění | Zázemí a vybavení | Okolí | Doprava | Ceny | Rezervace | Kontakt | Fotky

Skautská základna a tábořiště „U Suchého dubu“

Slouží k ubytování skautských i neskautských společností. Základna a tábořiště umožňuje celoroční provoz.

Umístění

• Místo: Horní Jelení, Pardubický kraj
  • GPS souřadnice: 50° 2.734' N, 16° 6.853' E.

Zázemí a vybavení základny

Zázemí

Jedná se o srub se třemi místnostmi (velká pobytová místnost, malá klubovna, kuchyňka) na vlastním pozemku ‒ obrovské louce (4000 m2), na které se v létě konají tábory. Hlavní místnost je vytápěná kamny, kuchyň a malá klubovna elektřinou. Venku za srubem je suché WC.

Vybavení srubu

Velká pobytová místnost ‒ vytápěna výkonnými kamny, dvoupatrová postel pro cca 20‒24 lidí a jeden dlouhý stůl včetně 22 židlí, nouzová lékárnička.

Kuchyň ‒ vytápěna elektřinou, elektrický sporák s troubou, rychlovarná konvice, základní sada nádobí pro 25 lidí (hrnek, lžíce, mělký a hluboký talíř), ostatní kuchyňské náčiní včetně hrnců, lednice, dvojdřez. Voda je pitná po převaření.

Malá klubovna ‒ vytápěna elektřinou, dvě postele, skříňky a pracovní plocha.

Elektřina v domě 230V, venku k dispozici i 400V.

Plánek základny

Plánek základny.

Vybavení tábořiště

25 kusů podsadových stanů, vojenský hangár ZS-2, pitná voda z vlastní studny, polní plátová kamna, nářadí, nádobí, stoly a lavice, žlaby s kohouty a polní sprcha.

Okolí základny, možné aktivity

Základna bezprostředně sousedí s rozsáhlým lesem, ideální pro hvězdicovité výlety za přírodou pěšky i na kole. I v okolí základny se můžete geocachingu.

V okolí základny, krom jiného, stojí určitě za zmínku nádherný dřevěný kostel ve Velinách. Doporučujeme návštěvu Muzea afrických kultur v Holicích nebo malebné Chocně a jejího okolí. V Chocni doporučujeme například výstavu Geomag či místní koupaliště.

Nakupovat lze ve večerce v Horním Jelení na náměstí (cca 2,5 km). V Chocni nebo v Holicích jsou k dispozici běžné supermarkety.

Doprava

• Autem: možno dojet až k základně. Parkujte na trávě na hraně příjezdové cesty, ale tak abyste umožnili průjezd zemědělské nebo lesnické techniky.
  • Autobusem: přímým autobusem z Pardubic přes Holice do Horního Jelení, pak 2,5 km pěšky.
  • Vlakem: např. do stanice Čermná nad Orlicí, pak necelé 4 km pěšky.

Ceny pronájmu

Základna

• Skauti: 35 Kč/osoba/noc (registrovaní ve spolku Junák ‒ český skaut, z.s.).
  • Jiné dětské organizace: 40 Kč/osoba/noc.
  • Ostatní: 50 Kč/osoba/noc.

Minimální platba za víkend pro všechny je 600 Kč. Ke konečné ceně se připočítává skutečně spotřebovaná elektrická energie.

Pro víkendové akce činí záloha 1000 Kč.

Tábořiště

Při pronájmu tábořiště se na základě smlouvy platí záloha ve výši 50 % z předpokládané ceny na účet střediska. Ke konečné ceně se připočítává skutečně spotřebovaná elektrická energie a propan-butanu. Cena obsahuje pronájem veškerého materiálu.

• Skauti: 35 Kč/osoba/den. Minimálně však 6 000 Kč za 7 dní.
  • Jiné dětské organizace: 40 Kč/osoba/den. Minimálně však 6 500 Kč za 7 dní.
  • Ostatní: 50 Kč/osoba/noc. Minimálně však 8 000 Kč za 7 dní.

Rezervace, objednávka

Vyplňte formulář pro objednávku pronájmu základny, po jeho odeslání Vám e-mailem přijde jako potvrzení rekapitulace objednávky. V brzké době se Vám ozve osobně správce základny s potvrzením, že je v daný termín skutečně volno, pokyny k pobytu na základně, číslem účtu a variabilním symbolem, na který zaplatíte zálohu. Pro víkendové akce činí záloha 1000 Kč. V případě, že je o daný víkend více zájemců má přednost ten, jehož záloha byla připsána na účet dříve. V případě neuskutečnění pobytu vinou nájemce (Vás) propadá záloha v plné výši ve prospěch pronajímatele (Nás).

Po připsání zálohy na účet Vám budou zaslány klíče v obálce na uvedenou adresu, nebo dle požadavku je možnost je předat i osobně v Pardubicích. Na toto je však potřeba upozornit dostatečně včas před pobytem.

Kontakt na správce základny

Lucie Procházková

Jana Palacha 2783
530 02 Pardubice

Základna „U Suchého dubu“.

Stany, jídelna, kuchyň.

Základna „U Suchého dubu“.

Louka.

Polní kamna.

Polní sprcha a žlab.

Večerka.

Malá klubovna.

Velká klubovna.

Kuchyně.

Suché WC a dřevník.

Zimní pohled na základnu.