Oslovení účastníků Oldskautfestu 2014

15. 7. 2014 (12:00) napsal Kyb (Jiří Klaban) | žádné komentáře | kategorie: , ,

Vážené sestry, bratři, přátelé, kamarádi, přicházíme s informací o tom, že letošní rok 2014 je rokem stoletého výročí pardubického skautingu, které by naše středisko „POLARIS“ spolu se všemi středisky Pardubicka chtělo důstojným způsobem oslavit.

Jak možná víte, našemu středisku se podařilo vybudovat s pomocí města, kraje a evropských dotací za 40 milionů velkorysé Skautské centrum Vinice s přilehlým areálem, které umožňuje naše oslavy uspořádat právě zde. Je zde zázemí řady kluboven, sálu až pro 200 lidí, dostatečné zázemí hygienické a kuchyňské, parkoviště, jakož i velké travnaté prostranství.

Oslavy koncipujeme ve dnech 6. – 12. října, tedy od pondělí do neděle. O vlastním programu se dočtete v přílohách. Vás takto oslovujeme speciálně vzhledem k setkání na Oldskautfestu, v sobotu 11. října od 12 hodin ve Skautském centru, kdy by se měli sejít skauti v roverském a oldskautském věku, včetně činovníků, kteří kdy skautovali a skautují na Pardubicku.

Program je popsán v přílohách a nám nyní jde o Vaší zpětnou vazbu, protože půjde o zatěžkávací zkoušku Skautském centra, jako jakéhosi „kongresového centra“, které chce návštěvníkům poskytnout občerstvení, zázemí pro setkávání generací, pro společný program (táborák nebo sál v nepříznivém počasí), ale i jisté skautské ubytování ze soboty na neděli.

Představujeme si, že toto centrum by mělo poskytnout v sobotu jednoduchý oběd (guláš) a večeři (cigáro/rohlík/ka­še), improvizovanou čajovnu, kavárnu a buffet (asi jednohubky, gulášovku), v neděli snídani a buffet (kompletní občerstvení odhadujeme do 100 Kč) a současně zařídit pro všechny zájemce nocleh. Protože jsme všichni skauti, kteří prošli táborovými podmínkami, věříme, že se s realizaci tohoto „snu“ jako středisko „POLARIS“ spolu s Vámi úspěšně „popereme“.

Veškeré občerstvení chceme „prodávat“ za cenu surovin s tím, že kdo bude chtít přispět navíc. Jistě chápete, že při tomto rozsahu celé akce bychom si rádi učinili „kvalifikovaný odhad“ o počtu účastníků a jejich zájmu o občerstvení, program a provizorní nocleh.

Prosíme tedy o pokud možno včasnou odpověď (optimálně do 31.srpna) na otázky – mám zájem o:

1. sobotní oběd
  2. sobotní večeři
  3. čajovnu
  4. kavárnu
  5. buffet
  6. neddělní snídani
  7. nocleh s vlastním spacákem a karimatkou v klubovnách nebo postavených stanech: podsada, tee-pee, šapitó/jurta
  8. nocleh ve vlastním stanu
  9. po sobotním programu opustím centrum
  10. účastním se programu v neděli dopoledne
  11. Aktivně se zúčastním programu u táboráku (v případě nepříznivého počasí v sále):
    1. vzpomínkou, příběhem, zamyšlením
    2. cca 5 min data projekcí (venku i uvnitř)
    3. produkcí hudební
    4. pěveckou
    5. přivezu kytaru
    6. zorganizuji hru
    7. jinou aktivitou

Příklad kódované odpovědi: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 (2×), 10, 11b, 11d, 11e,11g, představuje pro nás zprávu: mám zájem o kompletní občerstvení pro 2 osoby, přespím ve vlastním stanu a na program přispěji 4 min. data projekcí, zazpívám a přivezu kytaru a zorganizuji hru.

Prosíme o šíření informací

o oslavách 100 let pardubického skautingu lidem, kterých se to týká tj. skauti v roverském a oldskautském věku, včetně činovníků, kteří kdy skautovali a skautují na Pardubicku. Jde jednak o osobní předávání informací lidem, zejména starším, kteří se již nekamarádí s digitálním technikou, jednak o přeposlání informací těm, jejichž mail jste nenašli na přiloženém seznamu, případně o jeho zaslání na mou adresu s tím, že adresáta zahrneme do zasílání dalších informací.

Pro středisko „POLARIS“ je setkání výzvou, abyste se při setkání u nás všichni dobře cítili.

Za přípravný tým zdraví a na všechny se těší Jirka Klaban – Kyb (e-mail: jiri.klaban@quick.cz, telefon: 604 827 152).