Nový web Skautských atletických závodů

28. 9. 2014 (23:22) napsal (Petr Morávek) | žádné komentáře | kategorie: ,

Vážení sportovní přátelé. Dovolujeme si vás upozornit na nově vznikající web Skautských atletických závodů, kde již v blízké době naleznete přehled výsledků všech ročníků. Zároveň nový web přináší několik novinek, které se dotknout i letošních závodů.

Na stránkách atletika.skauti-pardubice.cz naleznete celkové výsledky soutěže oddílů, statistiky účasti, přehled rekordů v jednotlivých disciplínách i individuálních výkonů závodníků – číslofilové si přijdou na své! Úplné naplnění webu daty z úplně všech proběhlých ročníků je běh na delší trať. Jako pilotní ročníky jsme zvolili 2005, 2006, 2010 a 2011 – jejich částečné výsledky jsou na webu zveřejněny. Momentálně pilně pracujeme na pročištění surových dat od různých překlepů a dalších nesrovnalostí. Dále máme v plánu postupně doplnit všechny ročníky. S trochou štěstí se nám podaří dohledat i ten úplně první.

Nový web ovšem přináší malou revoluci i do přihlašování závodníků a zpracování výsledků ročníků budoucích (včetně letošního).

Přihlašování závodníků bude letos probíhat výhradně přes nový web závodů. Nejprve je potřeba vytvořit uživatelský účet (vyplňte prosím všechny údaje v sekci „Registrace“) a následně v přihlášce vyplnit údaje o závodnících. Svoji přihlášku můžete libovolně upravovat až do pátku 17. 10. 2014 23:59:59 (případné dodatečné změny bude možné provést i na startu závodů). Dbejte prosím na správnost uvedených údajů, budeme je používat pro vyhotovení diplomů pro závodníky.

Dalším důvodem pro vznik webu závodů je značné usnadnění celého procesu zpracování výsledků. Vše je pěkně provázané a na jednom místě, od přihlášek oddílů přes startovky až po končené výsledky. Letošní ročník pojedeme ještě v testovacím offline režimu a na webu zveřejníme konečné výsledky až po skončení závodů. Pro příští ročníky máme v plánu celé zpracování výsledků provádět přímo naostro online. Závody se tak v dnešním světě chytrých mobilů a všudypřítomného internetu dočkají novinky v podobě možnosti okamžitě nahlédnout na výsledky proběhlých disciplín, překonaných rekordů a průběžného pořadí oddílů, smeček a rojů v závodu o pohár.

Přestože jsme celý web pečlivě testovali, je to stále novinka ve vývoji a nelze vyloučit, že se občas někde vyskytne drobná chybka. V případě, že narazíte na nějaký problém, kontaktujte prosím přímo webmastera (Petr Morávek „Moráva“) na e-mailu petr.moravek@skauti-pardubice.cz. Další vaše připomínky, návrhy, nebo pochvaly směřujte na stejnou adresu ;-)

Za pořádající 12. středisko „POLARIS“ Pardubice
Petr Morávek – Moráva