Happy day

12. 10. 2014 (23:59) napsal (Petr Fiala) | žádné komentáře | kategorie: ,

V neděli 12. října 2014 do prostor skautských kluboven Hydrovka, na faře u kostela sv. Bartoloměje, do Domečku v Devotyho ulici a do areálu Skautského centra Vinice začali přicházet dětské oddíly skautů a skautek, vlčat a světlušek, ale i žabiček a pulců. Nechyběli roveři a rangers. Pro ně byl připraven Happy day – den plný her a zábavy, který ukončil program Oslav 100 skautování na Pardubicku.

V každé klubovně byl pro příchozí připraven pestrý program, který byl doplněn o její prohlídku. „Domácí“ ukázali svým hostům, jak zde skautují. Velké oblibě se těšila horostěna v útrobách vodácké klubovny.

První návštěvníci na Vinici přijeli lodí. Po Chrudimce je sem přivezli na pramicích zástupci vodních skautů od Hydrovky, kde zároveň probíhala část programu. Říjnovou prosluněnou neděli a na tuto dobu nezvyklé teplo si všichni všichni užili na pestrých venkovních aktivitách. Pohoda panovala i v průběhu výstavy skautských dovedností, kde se jednotlivci i oddíly představili svými výtvory ostatním. V závěru oslav proběhl bleší trh, kde si každý mohl směnit libovolnou věc za domluvenou protihodnotu jím nabízené věci.

V rámci akce „Happy day“ proběhlo promítání a beseda „Skautská stezka“. To byl prostor pro sdílení zkušeností a poznatků, kde se mohli mladší dozvědět o profesních „Skautských stezkách“ svých starších bratří a sester. Víkend, kdy se zástupci skautských pamětníků potkali se skautskou omladinou byl důstojným zakončením Oslav 100 let skautování pardubicku.

Na akci se organizačně podíleli oddíly 12. střediska „POLARIS“.

Komentáře

Zatím žádné…

Přidat komentář

  • Na jiné komentáře odkazujte jejich pořadovým číslem v hranatých závorkách, např. [42].
  • Podporujeme gravatary.
  • HTML značky nejsou povolené. Můžete však použít Texy! syntaxi – "text odkazu":odkaz, **tučně**, //kurzíva//.
  • Povinné jsou pouze jméno (přezdívka) a nějaký komentář.
Nový komentář