25. ročník Atletického přeboru a 12. ročník Atletického čtyřboje

15. 10. 2015 (19:58) napsal (Petr Fiala) | 2 komentáře | kategorie: ,

V sobotu 10. října 2015 se uskutečnil jubilejní – již 25. ročník Atletického přeboru skautů a skautek a současně 12. ročník Čtyřboje vlčat a světlušek.

Závody se v tomto tradičním podzimním termínu uskutečnily za bezvětří a počasí, které lze ještě označit jako „sportovně příjemné“. I letos se soutěžilo na polytanu a sektorech hřiště ZŠ Benešovo náměstí. Pomůcky a vybavení pro konání atletických disciplín nám opět zapůjčil školní atletický klub ŠAK Pardubice. DÍKY!

Vítězové oddílu / smeček-rojů

V soutěži oddílů skautů získali pohár počtvrté za sebou kluci ze 4. oddílu Horizont.

1. 4. chlapecký oddíl Horizont, 12. středisko Polaris Pardubice (260,0 bodů)
  2. 7. chlapecký oddíl Sedmička, 7. přístav Sedmička Pardubice (53,0 bodů)
  3. 21. smíšený oddíl Bílý Delfín, 12. středisko Polaris Pardubice (44,0 bodů)
  4. 4. oddíl, Středisko Hlinsko v Čechách (43,0 bodů)
  5. 1. smíšený oddíl Cassiopeia, 12. středisko Polaris Pardubice (18,0 bodů)
  6. 6. oddíl, 4. středisko Chvaletice (13,0 bodů)

V soutěži oddílů skautek získaly pohár holky z 8. oddílu z pardubického střediska Šestka.

1. 8. oddíl, 6. středisko Šestka Pardubice (177,0 bodů)
  2. 17. dívčí oddíl Sedmnáctka, 7. přístav Sedmička Pardubice (115,5 bodů)
  3. 1. smíšený oddíl Cassiopeia, 12. středisko Polaris Pardubice (44,0 bodů)
  4. 2. oddíl, 10. středisko Dívčí Pardubice (19,0 bodů)
  5. 4. oddíl, 6. středisko Šestka Pardubice (19,0 bodů)
  6. 7. dívčí oddíl, 10. středisko Dívčí Pardubice (8,0 bodů)
  7. 21. smíšený oddíl Bílý Delfín, 12. středisko Polaris Pardubice (7,5 bodů)

V soutěži smeček vlčat vyhráli kluci z pardubické Sedmičky.

1. 7. chlapecký oddíl Sedmička, 7. přístav Sedmička Pardubice (210,0 bodů)
  2. 4. chlapecký oddíl Horizont, 12. středisko Polaris Pardubice (145,0 bodů)
  3. 1. smíšený oddíl Cassiopeia, 12. středisko Polaris Pardubice (88,5 bodů)
  4. 6. oddíl, 4. středisko Chvaletice (28,0 bodů)
  5. 7. dívčí oddíl, 10. středisko Dívčí Pardubice (17,5 bodů)
  6. 21. smíšený oddíl Bílý Delfín, 12. středisko Polaris Pardubice (10,0 bodů)

V soutěži rojů světlušek vyhrály potřetí v řadě holky ze 4. oddílu z pardubického střediska Šestka.

1. 4. oddíl, 6. středisko Šestka Pardubice (289,5 bodů)
  2. 17. dívčí oddíl Sedmnáctka, 7. přístav Sedmička Pardubice (107,0 bodů)
  3. 2. oddíl, 10. středisko Dívčí Pardubice (39,5 bodů)
  4. 21. smíšený oddíl Bílý Delfín, 12. středisko Polaris Pardubice (24,0 bodů)
  5. 7. dívčí oddíl, 10. středisko Dívčí Pardubice (22,0 bodů)
  6. 3. oddíl, 4. středisko Chvaletice (14,0 bodů)

Statistika účastníků, přehled středisek a oddílů

Celkem se letošního ročníku zúčastnilo:

• 13 oddílů ze 6 skautských středisek, z toho 1 středisko a 1 oddíl mimo bývalou ORJ Pardubice.
  • 129 závodníků, z toho 34 světlušek a 32 vlčat a 26 skautů a 26 skautek a 11 R&R

Perličky

Jak lze také závodit v soutěži skautských oddílů či rojů, předvedli závodníci a závodnice, kteří často osamoceni, přesto hrdě se pustili do boje s ostatními. A leckdy nedopadli nejhůř!

• 4. místo v soutěži oddílů skautů získali 2 skauti ze 4. oddílu z Hlinska Jakub Adam, Dominik Janeš
  • 3. místo v soutěži oddílů skautů získali 3 závodníci z 21. oddílu Bílý Delfín 12. střediska Adam Kysilka, Vojtěch Ježek, Filip Slach
  • 4. místo v soutěži oddílů skautek získala 1 závodnice Natálie Spáčilová ze 2. oddílu Grovanis 10. střediska
  • 3. místo v soutěži oddílů skautek získaly 3 závodnice z 1. oddílu Cassiopeia 12. střediska: Caroline Reimová, Barbora Režná, Lucie Koutná
  • 3. místo v soutěži rojů světlušek získala 1 závodnice Ema Fialová ze 2. oddílu Grovanis 10. střediska
  • 4. místo v soutěži smeček vlčat získali 2 vlčata ze 6. oddílu 4. střediska Chvaletice Michal Rybanský, Jakub Mahelka

Sláva statečným a dalším, kteří je příště nenechají ve štychu!

Rodinné štafety

Letos se poprvé v historii konání přeboru postavily na start ve štafetě 4×250m R&R a činovníků i dvě rodinné štafety. Obě reprezentovaly skautskou atletickou velmoc Ráby a po ujasnění termínu „rodinná štafeta“ nastoupily ve složení Černíkovi: Datel, Džína, Honzík, Kačka (reprezentovali 7. Přístav vodních skautů) a Fialovi: Figy, Míša, Maky a Chobotnička (12. středisko Polaris).

Výsledky, aneb jak to letos dopadlo…

Kompletní výsledky najdete na webu Skautského atletického přeboru, na adrese atletika.skauti-pardubice.cz. Zde jsou i výsledkové listiny jednotlivých soutěžních kategorií. Výsledky zpracoval pořadatel závodů – 12. středisko Polaris.

Časy byly měřeny ručně na digitálních stopkách. Nikdo ze závodníků nepodal protest proti verdiktu rozhodčího. Soutěže proběhly bez zranění a úrazů.
Časový pořad se i vzhledem k zaplněným kategoriím Picmoňů, Juniorů/Juniorek s počátečním skluzem podařilo trochu dohnat, takže závody skončili okolo 16 hodiny.

Nové rekordy

I letošní Skautský atletický přebor přinesl též nové rekordy, celkem 7× se po letošním ročníku přepisují historické tabulky.

Ludvíková, Pavlíková, Olivová, Okurková 06/04 Juniorky Štafeta 0:43,56

Gratulujeme všem novým držitelům rekordů a též závodníkům k jejich dosaženým výkonům.

Zpracování

Po předchozím ročníku, kdy jsme spustili nový web závodů, zpřístupnili elektronickou registraci závodníků nezahálíme a snažíme se postupně doplnit všechny výkony ze všech dosavadních ročníků.

Na příští rok, plánujeme další posun v této oblasti. Závody se tak v dnešním světě chytrých mobilů a všudy přítomného internetu dočkají snad novinky v podobě možnosti okamžitě nahlédnout na výsledky proběhlých disciplín, překonaných rekordů a průběžného pořadí oddílů, smeček a rojů v závodu o pohár. Máte-li nějaké připomínky či náměty na změnu tohoto systému, napiště svůj mail, včetně těch pochvalných na petr.moravek@skauti-pardubice.cz.

Napřesrok

Stále zvětšující se počet startujících nás těší. Všem soutěžícím chceme umožnit sportování ve všech disciplínách, a proto zatím nebudeme limitovat počet startů pro jednotlivce resp. počet závodníků za oddíl. Pro příští ročník ale očekávajte změny v časovém pořadu. Zejména ve skautských kategoriích posuneme starty jejich disciplín směrem k poledni. Ke startům jednotlivých disciplín zřejmě nebudeme uvádět konkrétní časy, ale disciplíny sdružíme do určitých časových bloků, které na sebe budou plynule navazovat tak, jak, se uvolní jednoltivé sektory.

Tímto vás zveme na další – 26. ročník Skautského atletického přeboru a 13. ročník Atletického čtyřboje vlčata světlušek, který hodláme uspořádat v obvyklý říjnový termín roku 2016.

Fotografie

Výběr fotografií z letošního ročníku jsou na webu střediska. Děkuji všem fotografům za poskytnuté obrázky. Pokud máte další fotky z letošních závodů, podělte se s námi o Vaše fotografie. Děkujeme předem.

Zájemci o CD/DVD s fotografiemi ze závodů nechť se ozvou na mail (petr.fiala@skauti-pardubice.cz).